Pogoda Tajlandia - Kiedy najlepiej jechać?

Planujesz wyprawę do Tajlandii? Sprawdź nasz przewodnik pogodowy! Dowiedz się, kiedy najlepiej odwiedzić ten kraj, aby zrealizować osobiste cele danej podróży. Z nami zaplanujesz wyjazd, bez zbędnych niespodzianek ze strony pogody.

Kiedy najlepiej jechać do Tajlandii?

Tajlandia, synonim egzotycznego relaksu, fascynuje swym kulturalnym bogactwem i zjawiskową przyrodą. Ogromne, złote świątynie, zielone, górzyste krajobrazy oraz łagodność miejscowych mieszkańców – to tylko część uroków „Krainy Uśmiechu”. Czym jednak rządzi się pogoda w tym egzotycznym zakątku świata? Kiedy najlepiej jest zanurzyć stopy w ciepłych, turkusowych wodach Zatoki Tajlandzkiej?

Tajlandię można podzielić na dwie główne strefy klimatyczne – północną i południową. Najlepszy moment na odwiedzenie północnej części, gdzie znajdują się takie miejsca jak Bangkok czy Chiang Mai, to okres od listopada do lutego. Wówczas panuje tam przyjemne chłodzenie z temperaturami około 25-30 stopni Celsjusza.

Natomiast zdecydowanie warto zwrócić uwagę na południową część kraju, znaną z przepięknych plaż i ciepłego morza. Najlepszy czas na odwiedziny tych obszarów to okres od grudnia do marca, kiedy to mamy gwarancję słonecznej pogody i temperatury oscylującej w granicach 30 stopni.

To ułatwia odkrywanie tajemnic tej magicznej krainy, jednocześnie sprzyjając odprężeniu na piaszczystych plażach. Pamiętaj jednak, że Tajlandia to miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku. Ta imponująca mozaika kulturowa, bogata w smaki, barwy i przygody, czeka, abyś sam je odkrył! Poznaj charakterystykę klimatu Tajlandii i zaplanuj z nami swoją podróż świadomie.