Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Myślisz o wakacjach w najbliższym czasie? Warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego przed podróżą. W poniższym wpisie znajdziecie informacje na temat na co zwrócić uwagę przy wyborze, jak kształtuje się oferta na rynku oraz z jakimi kosztami się to wiąże. Dodatkowo poznasz najważniejsze informacje nt. karty EKUZ i zakresie ubezpieczenia. 


Co wchodzi w skład ubezpieczenia turystycznego?

Decydując się na ubezpieczenie turystyczne warto zapoznać się z wytycznymi znajdującymi się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Znajdziesz tam informacje, w jakich warunkach ubezpieczenie jest reflektowane, a w jakich nie.

Warto wybrać ubezpieczenie kosztów rezygnacji w przypadki niespodziewanej zmiany planów i odwołania zaplanowanej wycieczki. Ubezpieczenia turystyczne mogą być rozszerzone o takie elementy jak:

  • amatorskie uprawianie narciarstwa lub snowboardingu,
  • sporty wysokiego ryzyka – to uprawianie sportów wysokiego ryzyka, tj.: heliskiing, kitesurfing czy rafting,
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego lub sprzętu sportowego.


Co daje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Jednym z najbardziej, ogólnodostępnym ubezpieczeniem jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jest kartą, która uprawnia do leczenia w krajach europejskich i niektórych terytoriach zamorskich. Dokument jest ważny z dowodem tożsamości. 

EKUZ może być wydany tylko tym oso­bom, które zgłoszą się do ubezpieczenia zdrowotnego, albo tym osobom, które mają prawo do świadczeń zdro­wotnych finansowanych ze środków publicznych zgodnie z przepisami krajowymi. 

Co ważne karta EKUZ nie obowiązuje:

  • na Wyspach Normandzkich oraz wyspie Man, 
  • w Monaco, San Marino i Watykanie.

Jakie koszty leczenia są refundowane?

Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje przede wszystkim pokrycie kosztów leczenia. Nie wszystkie koszty leczenia są jednak objęte ubezpieczeniem turystycznym. Dlatego należy wybrać ubezpieczenie turystyczne dopasowane do charakteru podróży i naszego stanu zdrowia.

Koszty leczenia są refundowane np. w przypadku zachorowania na covid 19, złamania ręki. Pokrywane są koszty ratownictwa, transport medyczny i odwiedzenie placówki medycznej za granicą. Należy leczyć się najczęściej w publicznych placówkach medycznych. To nie tylko kwestie zdrowotne – szkoda w samochodzie, który wynajmiesz, również obejmuje ubezpieczenie turystyczne. W ramach ubezpieczenia jest także holowanie pojazdu. 

Ubezpieczenia mogą nie obejmować następstwa chorób przewlekłych. 

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne może mieć bardzo różny koszt. W dużej mierze jest to zależne od kierunku podróży oraz długości pobytu.

Koszt ubezpieczenia zależy również od dodanych udogodnień i rozszerzonego pakietu.

Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych za podstawowy pakiet w europejskich krajach na kilka dni. Często można liczyć na rabaty w przypadku, gdy polisę turystyczną wykupi grupa lub rodzina. 

Ubezpieczenie podróżne – jakie firmy są polecane?

Przykładowo dobre odbezpieczenie można znaleźć na stronie wakacyjnapolisa.pl. Często można zakupić ubezpieczenie turystyczne online. Dzięki temu za pomocą kilku klików wykupuje się ubezpieczenie dla siebie i najbliższych. Wyjazd za granicę nie będzie już takim stresem, gdy mamy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,

Ubezpieczenie podróży zagranicznej oferują również takie firmy jak: Uniqa, Generali, czy Nationale Nederlanden. 

Na co zwracacie szczególną uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne? Ile wcześniej wykupujecie ubezpieczenie na wyjazd?

Artykuł sponsorowany

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *