Jak przewieźć wino samolotem?

Zakup Twojego ulubionego wina podczas wycieczki po winnicach we Włoszech jest często oczywiste. Nie jest oczywiste, jak bezpiecznie przewieźć te butelki do domu. Dla wielu podróżników jest to prawdziwy dylemat, szczególnie, gdy muszą wrócić lotem. Pomyśl tylko, ile ciekawych historii znamy o butelkach wina, które rozbiły się w bagażu lub zostały skonfiskowane na lotnisku. Jak więc przewieźć wino samolotem z zachowaniem wszystkich norm i bezpieczeństwa? Przygotowaliśmy przewodnik, który odpowie na to pytanie.

Zasady przewożenia alkoholu

Przepisy dotyczące przewozu napojów alkoholowych różnią się w zależności od linii i kraju. Jednak są pewne uniwersalne zasady, którymi warto się kierować. Po pierwsze, alkohol przewożony w bagażu podręcznym, ma podobne zasady jak inne płyny. Wchodzi w ogólny limit 1 litra na pasażera, a opakowanie nie może przekraczać 100ml.

Chyba że został zakupiony w strefie wolnocłowej – wtedy pasażer może wnieść większą butelkę na pokład samolotu. Po drugie, alkohol (w tym wino) w bagażu rejestrowanym jest również ograniczony – zazwyczaj do 5 litrów na pasażera. Przy przekroczeniu tej ilości niezbędne jest zgłoszenie celne. Moc alkoholu nie powinna przekraczać 70%.

Jak bezpiecznie zapakować butelki wina?

Oryginalne pudełka

Jeśli kupujesz wino w winnicy lub w sklepie, najczęściej dostaniesz oryginalne opakowanie, które umożliwia bezpieczne przewożenie. Pudełka te są zaprojektowane tak, aby ochronić zawartość przed uszkodzeniem.

Etui na wino

Inną opcją są specjalne etui na wino do dedykowane do przewozu trunku. Wykonane są z twardych tworzyw, które zapewniają optymalną ochronę podczas podróży. Zazwyczaj posiadają one także specjalne przegródki, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie butelek.

Opakowanie z folii bąbelkowej

Możesz również skorzystać z ochraniaczy na butelki wykonanych z folii bąbelkowej. Są one dostępne w różnych rozmiarach.

Praktyczne wskazówki

Pragniemy przekazać Ci kilka praktycznych wskazówek na temat przewożenia wina samolotem. Zawsze sprawdzaj przepisy linii lotniczych, z których korzystasz – mogą one się różnić. Pamiętaj, aby zgłosić bagaż rejestrowy z winem jako „delikatny” – to zwiększa szanse na jego bezpieczne dotarcie do celu. I na koniec: jeśli kupujesz wino zbyt cenne, aby ryzykować przewożenie go samolotem, rozważ wysłanie go do domu profesjonalną firmą kurierską.

Podróżowanie z winem nie musi być stresujące. Wystarczy trochę planowania, odpowiednie opakowanie i znajomość zasad podróży. Życzymy Ci bezpiecznego lotu i cieszenia się ulubionym winem, bez względu na to, gdzie jesteś!

5/5 - (1 Głos/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *